Výběr vhodného podnikového informačního systému ERP může být někdy oříšek. Vaše rozhodnutí zde hraje zásadní roli pro úspěšný rozvoj a další růst firmy. Pokud ještě ve svém hledáčku nemáte řešení Microsoft Dynamics 365 Business Central, rozhodně mu věnujte pozornost.

My už to víme! Ale nyní to potvrzuje i specializovaný tým Forbes Advisor ve svém srovnání. Dynamics 365 Business Central je nejlepší. Přečtěte si, v čem a proč.

Projděte si kompletní informace k Microsoft Dynamics 365 Business Central od Konica Minolta.

Tým Forbes hodnotil ERP nezávisle a spolehlivě

Cílem tohoto profesionálního týmu je přinášet nezaujaté hodnocení a informace ze světa podnikání s plnou redakční nezávislostí. K analýze a sestavení veškerého svého obsahu používá spolehlivé zdroje produktových dat, strategické metodologie a odborné poznatky, aby mohl podpořit správná manažerská rozhodnutí vaší firmy či organizace.

Tým Forbes Advisor v tomto případě analyzoval nejvýznamnější hráče na poli ekonomických informačních systémů ERP. Do užšího výběru bylo vybráno 16 nejlepších v hodnocení 25 klíčových metrik. Zohledněny byly faktory, jako jsou cenová transparentnost, uživatelská přívětivost, kompatibilita s integracemi technologií třetích stran, servisní služby nebo hodnocení zákazníků.

Celá zpráva Forbes Microsoft Dynamics 365 ERP Review (2024)

Integrace a flexibilita

Microsoft Dynamics 365 Business Central nabízí plynulou kompatibilitu s celou řadou produktů a služeb Microsoft, včetně Microsoft 365, dříve Office 365 (Outlook, Word, Excel, Teams a další). Tím je posílena produktivita a procesní efektivita napříč celou organizací.

Propojení s daty z jiných systémů, které již využíváte nebo jste dříve využívali je jednodušší, rychlejší a tím i méně nákladné. Oproti tomu některé jiné ERP systémy, pokud integraci umožňují, tady mohou vyžadovat mnohem více času a úsilí.

Transparentnost a podpora

Forbes zdůrazňuje význam transparentnosti cenové politiky a dostupnosti zákaznické podpory. Microsoft Dynamics 365 Business Central vyniká v obou těchto aspektech s jasnými cenovými modely a rozsáhlými možnostmi partnerské podpory po celém světě.

U jiných systémů mohou být náklady na licencování a implementaci nejasné a vysoké. Na rozdíl od některých konkurentů má řešení Dynamics 365 přehledné licencování a kalkulaci ceny za další služby zprovoznění a podpory. To může být rozhodující výhoda zejména pro malé a střední podniky a organizace s omezeným rozpočtem.

Uživatelsky přívětivé prostředí

Systém Dynamics 365 Business Central je navržen pro snadné ovládání s intuitivním rozhraním podobným tomu, které znáte z jiných produktů společnosti Microsoft, což výrazně usnadňuje zaškolení nových uživatelů.

Tím je posílena samostatnost vašich zaměstnanců. Škálovatelné funkce minimalizují potřebu častého školení.

Rozšiřitelnost

Pokud hledáte flexibilní a škálovatelný ERP systém podporující váš růst bez nutnosti časté změny softwarového vybavení, je Dynamics 365 Business Central tím pravým. Jeho modulární struktura poskytuje postupné rozšiřování funkcionalit a tím přizpůsobení dle vašich aktuálních priorit. Kromě toho systém podporuje integraci s dalšími aplikacemi Microsoftu typu Office 365, SharePoint a Power BI, což zvyšuje jeho funkcionalitu a usnadňuje pracovní procesy.

Komplexní podpora a poradenství vždy a všude     

Kombinace rozsáhlé podpory, široké dostupnosti zdrojů a pravidelných aktualizací vám dává jistotu výkonného, odborně spravovaného a neustále se vyvíjejícího ERP systému. I to je významná konkurenční výhoda Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Díky globálnímu dosahu společnosti Microsoft máte přístup k rozsáhlé a dobře organizované síti partnerské podpory. Support přes helpdesk, telefonicky, přes e-mail nebo chat je vám k dispozici 24/7, což je významný argument pro firmy působící v různých časových pásmech na mezinárodní úrovni.

Partneři, konzultanti, technici a IT specialisté po celém světě plní vysoké nároky a certifikační zkoušky Microsoftu. K dispozici je vám tak vysoce odborná lokální podpora pro servisní, implementační i školicí služby, včetně přizpůsobení systému specifickým potřebám každé firmy. Komunikujete ve svém jazyce a formujete systém na míru vlastním požadavkům.

Za zmínku stojí i silná a aktivní online komunita a fóra společnosti Microsoft, kde uživatelé i vývojáři sdílí své zkušenosti, doporučení a tipy. Samozřejmostí je dostupnost školicích materiálů, výukových video tutoriálů, webinářů a podobně pomáhajících k rychlému seznámení se s celým systémem a dalšímu prohlubování znalostí.

Pravidelné aktualizace a inovace

S Microsoft Dynamics 365 Business Central jsou vám automaticky pravidelně distribuovány aktualizace s nejnovějšími funkcemi, včetně zabezpečení. Společnost Microsoft investuje značné prostředky do výzkumu a vývoje, čímž máte vždy zajištěn přístup k nejmodernějším a neustále vylepšovaným technologiím.

Plusy a mínusy Dynamics 365 Business Central – shrnutí

Základní zhodnocení přínosů a z našeho pohledu malých a řešitelných nevýhod dopadlo u společnosti Forbes následovně:

+ Široká škála funkcí i pro velké firmy a podniky

+ Transparentní ceny

+ 30denní zkušební verze zdarma

+ Mobilní aplikace

+ K dispozici jako cloudová služba i on-premise řešení

+ Perfektní pokrytí všech účetních a finančních operací, včetně skladu a projektového řízení

+ Pokročilé analytické funkce a reporting

– Softwarová integrace je k dispozici jako doplněk
Mezi nevýhodami byla zmíněna softwarová integrace, která je dostupná v podobě add-on modulů. To snadno vyřešíte formou doplňujících aplikací, které vyvíjíme pod názvem BA4 a které pokrývají velmi širokou škálu potřeb a požadavků našich zákazníků.
Projděte si všechny BA4 aplikace Konica Minolta pro rozšíření Microsoft Dynamics 365 Business Central.

– Není k dispozici bezplatná verze
Jednou z nevýhod je dle Forbes také absence stálé bezplatné verze systému. Měsíční zkušební období je z naší zkušenosti dostatečné pro otestování systému a jeho funkcí. Vzhledem k tomu, že každá firma má specifické procesy a potřeby, je důležité mít možnost přizpůsobení, což vám bezplatná verze nemůže nabídnout.

Navíc, v dnešní době jsou technická podpora a zabezpečení klíčovými aspekty. Tady by firmy neměly šetřit. Investice do kvalitního a dobře chráněného ERP systému se vyplatí, neboť technické problémy, havárie, odcizení dat nebo nedostatečná adaptabilita mohou vážně narušit provoz firmy a mít závažné důsledky.

Jako mnohaletý a zkušený partner v implementaci a podpoře systémů Microsoft Dynamics vám pomůžeme s výběrem, nasazením a správou v oblasti Microsoft Dynamics 365 Business Central i dalších souvisejících produktů a služeb, jako jsou CRM řešení pro obchod a marketing, Microsoft 365, Microsoft Azure a další. Analyzujeme vaši situaci a navrhneme optimální licencování na míru vaší společnosti. Kontaktujte nás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie

Reference

Poptávka