Novinky v Microsoft Business Central Release 2023 Wave 2

/ Business Central

Vývojový tým Microsoft Business Central nepřestává inovovat a přichází s nejnovější aktualizací Release 2023 wave 2. Tato aktualizace přináší řadu vylepšení a nových funkcí, které zvyšují uživatelský komfort a efektivitu práce s tímto obchodním systémem. Níže najdete to nejzajímavější z výběru novinek, který pro vás připravili konzultanti Konica Minolta IT Solutions Czech. Výběr novinek v češtině najdete zde. Pro úplný seznam novinek se můžete obrátit na oficiální stránky Microsoftu (v angličtině).

 

Režim analýzy dat: efektivnější práce s informacemi

Nyní je možné provádět analýzu dat přímo na stránce v systému bez nutnosti otevírání Excelu. Můžete vytvářet kontingenční tabulky nad daty přímo v prostředí Business Central a následně vytvořené analýzy sdílet. 

Přidání polí ze zdrojové tabulky na stránku

Nová verze Business Central umožňuje snadnější vyhledávání a přidávání polí ze zdrojové tabulky přímo na stránku, což usnadňuje přizpůsobení pracovního prostředí individuálním potřebám uživatele.

Ochrana záznamů: read-only pole

Aby se předešlo nechtěným chybám, nabízí nová aktualizace možnost označit určitá pole jako pouze pro čtení. Tím se zvyšuje bezpečnost dat a snižuje riziko neúmyslného přepisu důležitých informací.

Vylepšení v nákupu a prodeji

Sekce Nákup a Prodej dostaly významná vylepšení včetně lepších procesů inventury a úpravy zásob. Nově je také možné získat informace o dostupnosti zboží u konkrétní objednávky díky novému poli „Rezervováno skladem“.

Uživatelský komfort: nové možnosti v kontextových menu

Uživatelský komfort dále zlepšují rozšíření kontextových menu, která nyní nabízí intuitivnější a rychlejší přístup k častým operacím. Toto zlepšení významně zvyšuje plynulost práce a snižuje čas potřebný k dokončení běžných úkolů.

Mobilní aplikace: skenování a tisk čárových kódů

Mobilní aplikace Business Central má také nové funkce pro práci s čárovými kódy. Kromě toho byly přidány další možnosti pro vyhledávání a přístup k datům, čímž se zvyšuje flexibilita a mobilita uživatelů.

Rozvoj a rozšíření systému

Aktualizace také přináší nové možnosti pro správu a rozvoj systému včetně sady konektorů Power Platform, které umožňují snadnější integraci a rozšíření funkcí Business Central.

V závěru připomeneme, že tyto novinky jsou jen malým výběrem toho, co Microsoft Business Central ve své nejnovější aktualizaci nabízí. Pro detailnější popis nových funkcionalit a jejich aplikace ve vaší firmě doporučujeme prostudovat materiál připravený konzultanty Konica Minolta a navštívit web Microsoftu pro kompletní přehled všech novinek.


Pokud uvažujete o implementaci, aktualizaci nebo úpravě vašeho stávajícího podnikového systému, kontaktujte nás pomocí tlačítka „Poptávka“ po pravé straně.  Naši konzultanti se vám budou rádi věnovat.


 

Kategorie

Reference

Poptávka