České lokalizované rozšíření Microsoft Dynamics 365 Business Central pro controlling

 • Jednoduchá práce s controllingovými nástroji — využijte zvláštní centrum rolí pro pracovníky controllingu
 • Možnost vytvoření controllingových společností — oddělte si statutární účetnictví od vnitropodnikového
 • Doplnění souvisejících dimenzí — usnadněte si práci s dimenzemi
 • Rozúčtování položek — nastavte si rozúčtování položek pro pravidelně se opakující operace

Popis hlavních funkcionalit

Rozšíření BA4 Controlling vám přinese tato vylepšení:

Centrum rolí Pracovník controllingu

 • Přímé odkazy na standardní analytické nástroje:
  • Finanční rozpočty
  • Účetní schémata
  • Analýzy dle dimenzí
  • Rozúčtovací klíče
 • Jedno společné místo pro kompletní správu nastavení a práci s funkčnostmi controllingové aplikace: nastavení controllingových společností, souvisejících dimenzí a pravidelného rozúčtování

Controllingové společnosti

 • Kopie vybraných účetních záznamů do vedlejší společnosti
 • Oddělení statutárního účetnictví od účetnictví vnitropodnikového
 • Asistované nastavení pro mapování zdrojových a cílových finančních účtů a hodnot dimenzí

Související dimenze

 • Automatické doplnění souvisejících hodnot dimenzí při použití určité hodnoty dimenze
 • Možnost nastavení časové platnosti souvisejících dimenzí

Rozúčtování položek

 • Nastavení opakujícího se rozúčtování pro vnitropodnikové rozúčtování nákladů nebo výnosů
 • Možnost využití klíčů pro rozúčtování

 

Chcete zjistit více?
Stáhněte si příručku s podrobným popisem funkcionalit, nebo se nás na cokoliv zeptejte pomocí tlačítka Poptávka.

Příklady zlepšení práce s aplikací BA4 Controlling

Controllingové společnosti

Do cílové společnosti můžete přenášet data z více společností. Toto může být užitečné například pro účely jednoduché konsolidace dat.

Související dimenze

Související dimenze můžete využít, pokud například k dimenzi Středisko chcete přiřadit hodnoty jiných dimenzí, které symbolizují vyšší organizační celek, například Závod a Divizi. Při účtování tak nemusíte zadávat několik různých dimenzí a jejich hodnot, ale pouze hodnotu jedné dimenze. Hodnoty dalších dimenzí se doplní automaticky podle nastavení výchozí dimenze.

Rozúčtování položek

Pokud například chcete rozdělit celkovou částku nákladů za energii na jednotlivá střediska, můžete to provést podle předem definovaného klíče, který rozúčtuje náklady např. na základě plochy.

 

BA4 Finance: účetnictví pro Dynamics 365 Business Central Power Platform – vaše vlastní aplikace a automatizace BA4 Banking: české bankovní příkazy pro Dynamics 365 Business Central BA4 Commerce: lokalizace prodeje a nákupu pro Dynamics 365 Business Central BA4 Assets: správa majetku pro Dynamics 365 Business Central BA4 Correction Entries: opravné položky k pohledávkám Real Estate Suite BA4 Cars: evidence a správa vozidel pro Dynamics 365 Business Central BA4 Logistics: české lokalizované rozšíření Dynamics 365 Business Central pro oblast logistiky BA4 eDocs: zpracování dokladů pro Dynamics 365 Business Central BA4 Item Statements: zpracování výkazů EKOKOM a ASEKOL BA4 Government: výkaznictví pro veřejný sektor BA4 FA Inventory: inventarizace dlouhodobého majetku deposit BA4 Depository: depozitní pokladny pro Dynamics 365 Business Central BA4 Job Queue: upozornění na chybu v položce fronty úloh BA4 Controlling: řízení podniku pro Dynamics 365 Business Central Document management pro SAP ERP BA4 Equipment Register: operativní evidence majetku pro Dynamics 365 Business Central BA4 Work Equipment: evidence pracovních pomůcek pro Dynamics 365 Business Central BA4 Czech Payroll: mzdy a personalistika pro Dynamics 365 Business Central BA4 Base: pomocné rozšíření pro BA4 aplikace BA4 CRIBIS: konektor na aplikaci CRIBIS BA4 PBI Analytics: grafické dashboardy pro obchod, finance a sklad DMS & ECM řešení pro vaši chytrou kancelář BA4 EDI: elektronická výměna dokladů Video-analytické technologie a řešení Microsoft Dynamics 365 Business Central Dynamics 365 Finance a Dynamics 365 Supply Chain Management Automotive CRM SRM Talent MOBOTIX Workplace Hub Configure Price Quote (CPQ) Enterprise Asset Management (EAM) LMS365 – Learning Management System Talkey Kentico Xperience FLEETMAN – Chytřejší správa vozového parku Dynamics 365 Customer Insights Consents pro Dynamics 365 CRIBIS Connector
Poptávka