Accelerate your digital communication

Boost your business with Kentico Xperience, a robust and secure digital experience platform (DXP) combining content management, digital marketing, and commerce under one roof

An enterprise-grade solution, recognized by analysts

Kentico Xperience is regularly recognized by top industry experts. Download a complimentary report to see what they have to say.

Kick-start your success

Kentico Xperience works as one seamless solution for both marketers and developers, offering advanced capabilities and a short time to value.

  • Create personalized digital experiences across channels
  • Automate your marketing campaigns
  • Deliver differentiated commerce experiences

 

Lidé u NB

 

 

For marketers: Accelerate your digital marketing with Xperience

Leverage must-have digital marketing features

  • Deliver and optimize real-time customer centric marketing campaigns across multiple channels using

Create compelling content with ease

  • Use an intuitive browser-based interface to quickly and efficiently create compelling content such as forms, newsletters, and more

Use a single solution for all your websites

Increase the efficiency of your team

  • Automate digital communication with your customers or prospects.

Create online forms and surveys

  • The days of waiting for a web developer to add a form or survey to your website are over.

Delegate content authoring without losing control

Adhere to the GDPR, CCPA, and other data regulations

Go global with multilingual content

Sell products and services online

 

More Informations: https://xperience.io/product/for-marketers

Write us

Vyplňte prosím všechna pole označená hvězdičkou!

We would like to stay in touch with you. Please tick the area(s) you are interested in:

Sem spadá například: ekonomické a účetní informační systémy, systémy pro skladové hospodářství, řízení výroby, vykazování práce, řízení obchodního týmu, řešení pro HR a personalistiku, zákaznický servis v terénu, kontaktní centra, event management, reporting v reálném čase, mobilní aplikace, partnerské portály, sdílení dokumentů ve firmě, emaily, chaty a videokonference a kancelářské balíčky a této oblasti se týkající bezplatné vzdělávání, novinky, informace o akcích a akční nabídky.

Sem spadá například: nadstavby řešení společnosti Microsoft určené zákazníkům na míru, tedy skladové hospodářství a ekonomika a účtování, kamerový monitoring vozidel a dílny, plánování kapacit servisu a pracovníků, mobilní aplikace, servisní historie, dealer management systém, řízení výroby, komunikace s dodavateli, řízení vztahu se zákazníky, obchodního týmu a poprodejního procesu a péče, reporting v reálném čase a kancelářské balíčky a této oblasti se týkající bezplatné vzdělávaní, novinky, informace o akcích a akční nabídky.

Sem spadá například: 3D tisk, kamerové systémy Mobotix, digitální pracoviště budoucnosti Workplace Hub a další, které Konica Minolta průběžně vyvíjí a zastřešuje.


I agree to the processing of my personal data for the purpose of sending marketing and commercial communications in the areas listed above.

We need the above consent to process personal data from you in connection with the European Union's General Data Protection Regulation (GDPR, effective from 25 May 2018) so that we can continue to be in contact with you via email and/or phone call for the area of interest.

Here you will find the full text of the consent of Konica Minolta IT Solutions Czech s.r.o., U Plynárny 1002/97, 101 00 Prague 10, ID No.: 25820826

Please be assured that we will not overwhelm you with many e-mails or phone calls. Thank you.

Write us