Jednou z mnoha aktivit, které musí personální oddělení během roku řešit, jsou pravidelná školení. Od povinných kurzů, rozvojových plánů, kurzů za účelem získání certifikací nebo prodloužení jejich platnosti až po běžná školení, která zvyšují kompetence zaměstnanců. Nejčastěji se vztahují ke zvyšování odbornosti a vedoucí k lepšímu výkonu na konkrétní pracovní pozici.

Při nástupech nových zaměstnanců tak mluvíme o BOZP, BO nebo GDPR. Při certifikacích pak např. o kurzech projektového řízení nebo o seminářích účetnictví. Ve většině případů mají HR manažeři jasnou představu, které kurzy a úkoly je nutné ve zkušební době splnit, ať už mluvíme o klíčových pracovnících nebo nižších pozicích.

Cílem HR manažerů je rychlé přiřazení plánu kurzů příslušným zaměstnancům. Potřebují mít přehled o průběžném plnění i úspěšném dokončení všech požadavků. Chtějí mít nástroj, který jednoznačně prokáže, že kurz zaměstnanec absolvoval a splnil příslušné podmínky.

Z celkového pohledu je pro personalisty nezbytné mít ucelený přehled o všech vypsaných školeních a jejich návaznosti na stanovený rozpočet.

Pro svoji práci potřebují mít HR manažeři po ruce analýzy kurzů i pokroku jednotlivých pracovníků. A to vše nejlépe v jedné platformě, aby bylo možné udržet kontinuitu kurzů nebo upravovat či definovat parametry kurzů. Dále získávat reporty, mít aktuální školicí materiály a nemuset je složitě dohledávat na různých místech.  

Aby personalisti nemuseli s těmito rutinními aktivitami ztrácet čas, je žádoucí mít všechny tyto informace snadno k dispozici. Častým řešením je  webový portál.  Tento problém může ale pomoci vyřešit i aplikace LMS365  nebo se toto dá částečně zajistit prostřednictvím aplikace Teams.

Pokud chcete vědět, jak nejen tuto, ale i další funkčnosti kolem HR agendy běžně využívat v každodenní praxi, podívejte se na páteční podcast na kmits.cz/365yt.

Nebo se zaregistrujte k odběru článků zde a další tipy vám budou chodit do vaší e-mailové schránky (samozřejmě jde odběr opět i jednoduše zrušit).

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Reference

Mám zájem