Aplikaci LMS365 jsme si již představili v předchozím  příspěvku. Dnes se zaměříme, jak v ní může kompetentní osoba jednoduše vytvořit kurz pro zaměstnance. Aplikace umožňuje vytvořit několik typů kurzů.

E-learningový kurz, který zajistí, že jej zaměstnanci mohou absolvovat z jakéhokoli místa, aniž by se museli setkat v jeden termín a na jednom místě s ostatními účastníky. Můžeme jej využít např. při nástupu nových zaměstnanců. Podklady ke kurzu lze studovat i offline a kdykoli se k nim student může vrátit. Školení absolvuje tehdy, kdy mu to dovolí pracovní kalendář, pouze dodrží termín, do kdy je nutné kurz splnit. Z pohledu HR manažerů hovoříme o velké míře úspory času a financí nejen se zajišťováním ubytovacích kapacit, ale i s ohledem na organizaci všech účastníků, zajištění lektorských kapacit a evidenci docházky.

Webinář, online videokonference vám umožní předávat aktuální informace svým pracovníkům stanoveným odborníkem. Nejedná se pouze o školení, ale i o výměnu vzájemných zkušeností, sdílení prezentace nebo použití chatu. Právě rychlá komunikace je hlavní výhodou tohoto typu kurzu.

Klasická školení se realizují tehdy, když je z důvodů různých aktivit a cvičení nebo posouzení osobního rozvoje nutná fyzická účast pracovníka. Pokud je z pozice lektora důležité vnímat studenty individuálně, připravit jedinečnou atmosféru, na kterou si ve spojení s tímto kurzem zaměstnanec vždy vzpomene. Také je tu prostor pro navázání osobních vztahů mezi jednotlivými účastníky.

Plány školení, tedy ucelený soubor kurzů určený pro vybranou skupinu nebo jednotlivce, nám poskytuje prostor pro proškolení a vyhodnocení zaměstnance nebo zaměstnanců. Plán školení může být připraven pro povinná školení, jako je školení řidičů referentských vozidel nebo BOZP. Další variantou je školení pro klíčové pracovníky – např. školení developmentu nebo manažerské akademie. Tímto způsobem lze řešit i jazykové kurzy.

Scorm balíček je na míru šitý kurz vypracovaný specializovanou společností nebo odborníkem. Díky tomu nemusíte již připravovat žádné další podklady. Nejčastěji se jedná o kurzy bezpečnosti práce, požární ochrany, compliance nebo GDPR.

Ke každému z těchto typů kurzů lze přiřadit testy, které prokáží získané dovednosti účastníka.

Všechny tyto typy kurzů jsou na jednom místě. Účastníci ani HR manažeři nemusejí nic hledat, všechny podklady jsou po ruce a aktuální. Nemusíte zodpovídat běžné dotazy zaměstnanců týkající se kurzů. Zaměstnanec najde vše na své vzdělávací stránce. HR manažer najde všechny podklady v administrativě. Personalisté mají pod kontrolou analýzy, reporty a přehledný seznam všech kurzů.

A jak se kurz vytvoří? Je to snadné, přehledné a intuitivní. Vyberete jeden z typů kurzů a vyplníte jeho parametry – možnosti, uživatele, certifikáty i kompetence. Přiřadíte obsah nebo scorm balíček a školení zveřejníte.

S touto platformou se vám snadno definuje strategie vzdělávání ve firmě včetně její integrace.

Pokud chcete vědět, jak nejen tuto, ale i další funkčnosti kolem HR agendy běžně využívat v každodenní praxi, podívejte se na páteční podcast na kmits.cz/365yt.

Nebo se zaregistrujte k odběru článků zde a další tipy vám budou chodit do vaší e-mailové schránky (samozřejmě jde odběr opět i jednoduše zrušit).

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Reference

Mám zájem