Školení nemusejí být pro zaměstnance pouhou povinností

Nejen HR manažeři potřebují pro usnadnění agendy související se vzděláváním vhodnou platformu k administraci kurzů a jejich vyhodnocování včetně dat o absolvování zaměstnanci. Ale i samotní pracovníci, kterých se školení týkají, potřebují místo, na kterém najdou všechny kurzy, které mají absolvovat, včetně uvedení termínu splnění a dalších podrobností. Za tímto účelem byla vytvořena aplikace LMS365. Všechny povinné kurzy zaměstnanec nalezne na své vzdělávací stránce přes webový prohlížeč, prostřednictvím mobilní aplikace nebo v aplikaci Teams. Jednoduše odkudkoli zjistí všechny požadované informace ke kurzům a studovat je může klidně i v dopravním prostředku.

Pracovník na svém profilu vidí typ kurzu – jestli je nutná účast mimo kancelář nebo nastuduje informace na svém pracovišti. Jaký čas mu přibližně zabere absolvování kurzu, jestli jsou součástí kurzu testy a jiné požadavky. Stanovený termín splnění kurzu i v jaké fázi se aktuálně pohybuje. Filtruje mezi jednotlivými stavy kurzu, certifikáty a jejich platností i získanými kompetencemi. V případě potřeby může kontaktovat osobu, která kurz vede nebo je za kurz zodpovědná.

Místem, kde má možnost zaměstnanec vyhledávat mezi kurzy, které jsou zaměstnavatelem poskytnuty k přihlášení nebo přímo ke studiu, je katalog kurzů. Pracovník filtruje mezi kategoriemi, abecedním zařazením nebo nejoblíbenějšími kurzy, jak je ohodnotili ostatní zaměstnanci. Zpětná vazba nabývá na hodnotě, protože ji doplňují přímo pracovníci ve firmě s daným kurzem. A i hodnocení může být jednou z kategorií, dle čeho kurzy vyhledávat.

Zaměstnanci tak snadno zjistí cíl kurzu, jeho parametry i další související informace, jako je obsah školení, testovací část nebo kniha úkolů a hodnocení. Ke kurzu se jednoduše zaregistrují. Může to být přímo, bez nutnosti schválení liniovým manažerem, nebo po jeho akceptaci.

Každý kurz je po dokončení bodově ohodnocený. Získané body posouvají zaměstnance nahoru ve vzdělávacím firemním žebříčku. Tento motivační charakter studia má prokazatelně příznivý dopad na jejich vzdělávání. Zpětná vazba zaměstnanců, kteří LMS365 aktivně používají, si tuto funkcionalitu velmi chválí. Sdílí zkušenosti s kolegy a participují na návrzích kurzů pro jejich vyšší kvalifikaci. Ať už se jedná o manažerské pozice, specialisty nebo podřízené pracovníky.

Pokud chcete vědět, jak nejen tuto, ale i další funkčnosti kolem HR agendy běžně využívat v každodenní praxi, podívejte se na páteční podcast na kmits.cz/365yt.

Nebo se zaregistrujte k odběru článků zde a další tipy vám budou chodit do vaší e-mailové schránky (samozřejmě jde odběr opět i jednoduše zrušit).

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Reference

Mám zájem