Jak na to: elektronické protokoly

/ Power AppsPower Platform

Tento týden je poslední, ve kterém se budeme věnovat #Microsoft365 a #PowerPlatform z pohledu produktivity práce, spolupráce a komunikace zaměstnanců ve firmě. Další týden se pak ponoříme hlouběji. Představíme vám možnosti, jak vyřešit bezpečnost nebo pravidla pro úspěšný audit ve společnosti. Je to součástí balíku, který si už firmy platí, ale většinou nevědí, jak jednoduše tyto funkčnosti využít v praxi. 

Tento týden vám ale chceme zrekapitulovat možnosti #PowerPlatformy a pomoci vám konečně se zbavit excelů. Ukážeme si to na příkladu jednoduché aplikace na vykazování kilometrů služebního automobilu. Zjednoduší život vám i back-officu, nahradí tabulky, zvýší kvalitu dat, ochrání je a posune data tam, kde mají být bezpečně uložena. A to opravdu není v mailboxech a úschovnách, a k tomu v desítkách verzích.

Vytvoření #PowerApp do telefonu

Během 15 minut si můžete vytvořit jednoduchou #PowerApp do telefonu, která bude umět sbírat data z několika polí a posílat je do Excelu na pozadí, do kterého nebude přistupovat nikdo jiný než jenom aplikace a správce agendy. Pokud si troufáte nebo máte Dynamics 365, můžete poslat data rovnou tam. V této ukázce používáme Excel pouze pro účely jednoduchosti – proto toto není ideální a doporučené řešení pro komplexnější scénáře! 

Jak na to: 
  1. vytvořte Excel s potřebnými sloupci (nezapomeňte na sloupec „datum vytvoření“ např. Kvůli reportingu) 
  2. uložte ho na dostupné místo ve firmě: OneDrive, SharePoint,… 
  3. otevřete „make.powerapp.com“ a dejte pokyn „vytvořit Canvas aplikaci“ 
  4. připojte datový zdroj vašeho excelu (přes data, datové zdroje, konektor na Excel, případně OneDrive) 
  5. vložte na obrazovku formulář v módu pro editaci 
  6. upravte chování políček formuláře, tj. některé nastavte na „Read only“, a jako výchozí hodnoty nastavte data z konektorů Office365Users – jméno, příjmení, e-mail; na datum s časem použijte funkci Now() 
  7. vložte „button“ a přejmenujte ho na „odeslat“ a na OnSelect dejte Submit(Form1), kde „Form1“ bude název vašeho formuláře 
  8.  dalších krocích si můžete pohrát s grafikou a další business logikou 
  9. uložit, publikovat, sdílet … a je to 🙂 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, vyčkejte do dalšího dílu, ve kterém si ukážeme microsoft.com/learn a připravovaný zákaznický koncept „… in a day“ pro #PowerApps a další komponenty. 

Pokud chcete vědět, jak tuto, ale i další funkčnosti kolem Microsoft Power Platform používat, podívejte se na náš páteční podcast.

K odběru článků se můžete zaregistrovat zde.

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Kategorie

Reference

Poptávka