Vývoj a služby Microsoft AZURE

Microsoft Azure poskytuje moderní, flexibilní a zabezpečené prostředí pro výpočetní výkon, vývoj a provoz vašich firemních aplikací.

Prostředí Microsoft Azure nabízí široké spektrum nástrojů a služeb pro všechny výzvy vašeho IT. Přizpůsobí se vašim potřebám a vizím. Pomůžeme vám s transformací a posílením firemní infrastruktury. Provedeme vás cestou modernizace, migrace, nastavení i adaptace.

S čím vám pomůžeme

  • audit prostředí
  • optimalizace stávajících prostředků
  • řešení identity a její zabezpečení
  • design a zabezpečení Azure jako platformy a jeho sítí
  • zabezpečení dat a aplikací
  • monitoring a centrální správa zabezpečení

 

Vyberte si z našich balíčků služeb Microsoft Azure.

Audit #

Každé prostředí by mělo projít auditem na pravidelné bázi, aby byla zajištěna jeho bezpečnost a konzistence.

Prostředí Azure často vzniká organicky a ve velkém spěchu. Proto je třeba myslet na to, že i zde je nutné dodržovat určité zásady z hlediska zabezpečení, struktury a governance.

Dynamický růst firmy bývá příčinou opomenutí otázky zabezpečení a dodržování naplánované koncepce IT prostředí. Díky pravidelnému auditu budete mít jistotu, že máte své IT zázemí funkční a chráněné tak, jak má být.

Cílem našeho auditu je ukázat vám cestu, jak toho můžete efektivně dosáhnout. Ukážeme vám, čemu věnovat pozornost a minimalizovat tak rizika, kterým je váš kybernetický prostor každý den vystavován.

Identita #

Základním stavebním kamenem každého řešení je beze vší pochybnosti identita. Přesto se na tuto část infrastruktury často zapomíná a ve většině případů je po nasazení řešení identita ponechána svému osudu.

Identitu dejte rozhodně na první místo v každé situaci. Ať už před rozhodnutím o migraci do cloudu teprve stojíte, nebo již máte rozhodnuto anebo jste ji už úspěšně zvládli.

Zabezpečení platformy a sítí #

Zabezpečení obsazuje přední místo mezi technologiemi platformy Microsoft Azure. Přesto je často podceňováno a přehlíženo.

Platforma Azure je vybavena desítkami nástrojů a služeb pro zajištění bezpečnosti. A celá řada z nich je zcela zdarma.

Je vaše prostředí v plném provozu? Pak nezapomínejte, že bez dodržení určitých zásad je téměř trvale v nebezpečí. Pokud jsou navíc vaše služby otevřené internetu, bez dodatečných opatření se určitě neobejdete.

Zabezpečení dat a aplikací #

Zabezpečení dat a aplikací je jednou z nejdůležitějších oblastí vašeho IT. V prostředí Microsoft Azure tomu není jinak. Hrozba kybernetického útoku je konstantní. Nepodceňujte ji. Můžete přijít o data, ale také vám hrozí vyřazení celé vaší infrastruktury z provozu a velké finanční ztráty.

Za plného provozu a bez dodržení určitých zásad je vaše prostředí téměř trvale v nebezpečí. Pokud jsou navíc vaše služby online, bez dodatečných opatření se neobejdete.

Management bezpečnostních operací #

Zabezpečení není ničím bez nástrojů, které vám pomohou sledovat a vyhodnocovat rizika, včetně včasného upozornění na případné hrozby. Pokud je dokážete správně používat, mohou automaticky zareagovat a zachránit tím vaše prostředí před poškozením.

Monitorovací nástroje jsou neoddělitelnou součástí platformy Microsoft Azure.

Pomůže vám nejen rodina Azure Monitor, ale dále Defender for Cloud a Microsoft Sentinel.

Optimalizace #

Pokud již služeb Microsoft Azure využíváte, pomůžeme vám snížit spotřebu sledovaných prostředků za pomoci optimalizace. Díky tomu ušetříte za měsíční spotřebu a zároveň získáte informace o vašem současném prostředí a možnostech jeho posílení.

Změříme utilizaci vašich stávajících prostředků, například nakolik je vytížen virtuální server, zda máte úložiště správně dimenzované v měřítku zápisů, čtení či kapacity. Následně vám navrhneme postup pro snížení spotřeby za sledované prostředky.

Poptávka