Zálohování jako první krok pro větší bezpečnost firemních dat

/ Azure Backup

Každý IT specialista nebo manažer odpovědný za bezpečnost dat ve firmě vám řekne, že základem bezpečnosti je zálohování. V  předchozích příspěvcích jsme se zaobírali tím, jak lze zálohovat data pomocí #OneDrive. To je dobré řešení pro lokální počítače, ale určitě není vhodným řešením pro zálohování sdílených složek, databází, aplikačních serverů apod.  

Není nic příjemného přijít o data. Navíc havárie serveru a jeho následná reinstalace a konfigurace dokáže zabrat dny práce. 

Zálohování je tou nezákladnější ochranou, která je ve firemním prostředí implementována mezi prvními. Mohlo by se zdát, že na tomto poli není co pokazit, nebo vylepšit. Opak je pravdou. Vezměme si třeba uchovávání záloh. Jak je to u vás řešeno? Zálohujete na pásky, dedikovaný server nebo diskové pole? Jak často se jednotlivé prvky zálohují? Kde jsou zálohy uchovány pro případ nějaké živelné pohromy nebo požáru? Za jak dlouho po dokončení zálohy jsou data dostupná na lokální síti, může je kvůli tomu někdo prostřednictvím škodlivého softwaru zašifrovat nebo smazat? A otázek by se ještě našlo mnoho. Třeba kdy naposledy jste testovali, zda jste schopni ze záloh obnovit svůj provoz nebo vybraná data?

Azure Backup

Chtělo by to nějaké chytré řešení, jak bezpečného automatizovaného zálohování dosáhnout. Pomoci s tím umí Azure Backup. Sice slovíčko Azure by mohlo evokovat, že je to jen pro věci v  cloudu, ale Azure Backup vám umožní zalohovat daleko víc: 

  • Virtuální servery v  Azure 
  • Virtuální servery ve vaší lokální síti na technologiích Hyper-V nebo VMWare 
  • Sdílené disky 
  • Fyzické servery 
  • Microsoft SQL databáze 
  • SharePoint Server, Exchange 

Jak je nastavení takového řešení náročné? Pojďme si to ukázat. 

Jistě vás napadá, jak je to vlastně se zálohováním Microsoft služeb, jako je Microsoft 365 nebo Dynamics 365.  Vaše data jsou uložena ve více kopiích napříč několika datacentry a zálohování a jeho podmínky jsou součástí podmínek dodávané služby 

Pokud chcete vědět, jak nejen tuto, ale i další funkčnosti kolem bezpečnosti běžně využívat v každodenní praxi, podívejte se na náš páteční podcast na kmits.cz/365yt.

Nebo se zaregistrujte k odběru článků zde a další tipy vám budou chodit do vaší e-mailové schránky (samozřejmě jde odběr opět i jednoduše zrušit).

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Kategorie

Reference

Poptávka