Monitoring bezpečnosti vaší infrastruktury a její automatické vylepšování

/ AzureSecurity Center

Porozumět správně všem úskalím konfigurace a správy firemní infrastruktury není vůbec snadné. Infrastruktura se sestává z  velkého množství komponent, jako jsou servery, pracovní stanice, notebooky, telefony, ale i síťové prvky jako routery, switche, brány. Do toho existuje velké množství softwaru, které vaši uživatelé pro svou práci využívají. 

Jako by to nestačilo, objevují se pojmy jako hybridní infrastruktura, kdy část služeb je provozována lokálně v síti, ale další v  cloud prostředí. To vše je vzájemně propojeno, a to často včetně různých poboček. Pro každou část vaší infrastruktury je potřeba specialistů, kteří zajišťují dohled a správu. Čím více aplikací a prvků, tím více lidí, které je potřeba vzdělávat a rozvíjet jejich znalosti. Každý z  nich pak potřebuje nějakou sadu nástrojů, aby mohl svou práci provádět.

Jaké se nabízí řešení?

Udržet si přehled, co je a co není potřeba, získat představu o tom, zda je vše správně nastaveno nebo to odpovídá doporučením, je pak nesnadná záležitost. A právě v tomto bodě vstupuje do hry Azure Security Center. Je obdobou Microsoft 365 Secure Score Center, který je určen pouze pro správu Microsoft 365, zatímco Security Center spravuje Azure a lokální infrastrukturu. Tento nástroj umí průběžně monitorovat a kontrolovat jednotlivé prvky infrastruktury, navrhovat zlepšení a provádět pomocí skriptovacích nástrojů opravy. 

Security Center není určen jen pro kontrolu cloud infrastruktury, ale můžete jej úspěšně využít i pro monitoring a správu lokálních prvků, jako jsou servery ve vašem datovém centru. 

Pojďme se spolu podívat, jak Security Centre vypadá a jaké informace nabízí. 

Pokud chcete vědět, jak nejen tuto, ale i další funkčnosti kolem bezpečnosti běžně využívat v každodenní praxi, podívejte se na náš páteční podcast na kmits.cz/365yt.

Nebo se zaregistrujte k odběru článků zde a další tipy vám budou chodit do vaší e-mailové schránky (samozřejmě jde odběr opět i jednoduše zrušit).

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Kategorie

Reference

Poptávka