Dynamics 365 pomáhá modernizovat výrobní podniky

/

Jak Microsoft Dynamics 365 pomáhá?

Microsoft Dynamics 365 pomáhá výrobním organizacím řešit výzvy, kterým dnes čelí, a zároveň je připravuje na budoucí příležitosti. Ať už jde o transformaci pracovní síly a modernizaci plánování podnikových zdrojů (ERP), pomoc při zvládání překážek zvýšením přehlednosti dodavatelského řetězce a zlepšením náhledu na něj nebo o podporu reverzních dodavatelských řetězců a oběhového hospodářství. Řešení se snaží výrobcům pomáhat budovat odolnost a pružnost řízení procesů, aby byli úspěšní na trhu. Následující příběh ukazuje, jak toty moderní, cloudové a inteligentní podnikové aplikace přispívají ke zlepšení výrobních dodavatelských řetězců.

Výrobní odvětví se již delší dobu potýká s nedostatkem pracovních sil, navíc pandemie COVID-19 tento problém ještě zhoršila. To vedlo mnohé k tomu, že zvýšili úsilí při využívání technologií jako prostředku kompenzace nepříznivých faktorů způsobených přetrvávajícím nedostatkem pracovních sil.

To se projevuje tím, že výrobci urychlují transformaci pracovních sil v provozech a stále více využívají průmyslovou robotiku, IoT senzory, umělou inteligenci a inteligentní automatizaci. Tím, že tyto organizace vytvářejí chytřejší a propojenější továrny, v podstatě zvyšují produktivitu pracovní síly, což je jeden z prostředků, jak zmírnit omezení, které může mít nedostatek pracovních sil na produkci.

Cloudové ERP přináší mnoho výhod

Výrobci těží z modernizace ERP nejen díky zmírnění omezení způsobených nedostatkem pracovních sil. Mnoho firem bylo postaveno před výzvu překonat omezení svého vlastního a na zakázku kódovaného ERP systému. Starší systém jim sice dlouhá léta dobře sloužil, ale nyní vyžadoval pracné dodatečné workflows, držel data uvězněná v tabulkách a vyžadoval noční odstávky. Aby společnosti udržely krok s technologickými změnami v oboru a podpořily svůj růst, implementují systém Dynamics 365 Supply Chain Management.

Firmy, které mají implementaci úspěšně za sebou, tak dnes těží z celkové přehlednosti dodavatelského řetězce v reálném čase, která zahrnuje všechna potřebná data od zákazníků a dodavatelů až po zásoby, náklady a poptávku. Přímý přehled o datech také pomáhá managementu proaktivně identifikovat nedostatek surovin a zlepšovat procesy plánování a realizace. Navíc díky modernizaci svého ERP získají společnosti flexibilní a složitelnou platformu, kterou potřebují pro podporu dalších aktivit souvisejících s digitální transformací v budoucnu.

Dynamics 365 přispívá ke zlepšení výrobních dodavatelských řetězců tím, že umožňuje firmám modernizovat stávající platformu ERP, výrazně zvyšuje přehled a informovanost o dodavatelském řetězci a podporuje oběhové hospodářství prostřednictvím postupů reverzního řízení dodavatelského řetězce. Umožňuje také uživatelům lépe plánovat, zlepšuje organizační agilitu a maximalizuje využitelnost aktiv, což firmám umožňuje plynulý a ziskový provoz.

Chcete přejít do online? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

 

Zdroj: Dynamics 365 drives improvement in manufacturing supply chains – Microsoft Dynamics 365 Community

Kategorie

Reference

Poptávka