Jak na změnu dimenze při účtování v Microsoft Dynamics 365 Business Central

/

V minulém příspěvku jsme si představili prvního z takzvaných uživatelských pomocníků v systému Business Central, a to aplikaci BA4quicksums – Rychlé součty.

Dnes si představíme druhého pomocníka tohoto řešení, který usnadní uživateli práci. Jedná se o funkci Změna dimenze.

Určitě se vám už někdy stalo, že jste zaúčtovali např. nákupní fakturu, a následně jste zjistili, že jste zvolili špatné středisko v jednom z řádků dokladu. Než kvůli takové drobné chybě vystavovat a účtovat dobropis a následně vystavovat a účtovat novou nákupní fakturu, je možné v systému Dynamics 365 Business Central využít funkci Změna dimenze. Uvedená funkce je dostupná na stránce “Věcné položky”.

Funkce umožní následující postup, který vede k opravě uživatelské chyby:

  • Uživatel vyhledá chybně zaúčtovanou věcnou položku.

BC ostatni sluzby

  • Na této položce vyvolá funkci Změna dimenze.
  • Na řádcích uvidí původní hodnoty dimenzí a může vyplnit novou hodnotu dimenze.

BC zmena dimenzi stredisko

  • Po vyplnění nových hodnot se systém dotáže na tuto změnu.
  • Po potvrzení změny budou související věcné položky zaúčtovány (položka stornující původní položku a položka s nově určenými hodnotami dimenzí).

BC ostatni sluzby 2

Tato forma opravy chybně použité hodnoty dimenze je průkazná. Umožní v zaúčtovaných datech zjistit původně zaúčtovaný záznam (s chybou), jeho storno (provedeno „červeným“ zápisem) a nově zaúčtovaný záznam. Doklad včetně oprav je do budoucna možné dohledat pod stejným číslem dokladu a se stejným zúčtovacím datem.

Dnes jsme si ukázali dalšího z Pomocníků v podnikovém systému Dynamics 365 Business Central, a to funkci Změna dimenze. Pokud vás ukázka zaujala, podívejte se na připravovaný podcast na téma Pomocníci v Dynamics 365 Business Central, který pro vás připravujeme již na tento pátek.


Chtěli byste více informací o pomocných funkčnostech systému Microsoft Dynamics 365 Business Cetnral? Kontaktujte nás, stačí kliknout na tlačítko „Mám zájem“.


 

Stanislav Vonásek, Senior Solution Architect

Konica Minolta IT Solutions Czech
kmits.cz/li

Kategorie

Reference

Poptávka